O stronie

Własnoręcznie pisane, przyozdobione piękną papeterią oraz zawierające żelazną zasadę trójdzielnej kompozycji: wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Bywają one śmieszne oraz smutniejsze, przemyślane jak i pełne skreśleń. Jedne przywołują wspomnienia, inne znów pomagają się zwierzyć. A słowa w nich osobiste i intymne, starannie dobrane by wzbudzić szereg uczuć. Któż z nas nie pisał listów?

Powoli zanikający obyczaj wypierany przez coraz to nowocześniejsze i o wieleszybsze formy wymiany informacji od zawsze posiadał swój niepowtarzalny urok i charakter. Zazwyczaj poprzedzane pisaniem „na brudno” oraz wymagające ciszy i skupienia listy tradycyjne mają się przecież nijak do współczesnych esemesów czy korespondencji internetowych, w których wiadomości zwrotne dostarczane niekiedy już po kilku sekundach przechodzą w niekończącą się rozmowę. Magia nowoczesnej technologii z powodzeniem usunęła w cień magię oczekiwania na odpowiedź oraz towarzyszące poczucie napięcia i ekscytacji przed szybkim rozerwaniem koperty, kiedy po całych dniach wypatrywania listonosza ten wreszcie nam ją dostarczał.

Serwis powstał z myślą by przywrócić choć namiastkę sztuki pisania listów oraz emocji jakie ona za sobą niesie. Chcielibyśmy aby Internet, który na dobre wyparł ten piękny obyczaj, teraz na nowo pomógł w jego odrodzeniu. I Ty zarejestruj się już dzisiaj, naklej znaczek pocztowy i pozwól przenieść się do czasów papeterii rozpoczynając swoją własną korespondencję lub odpowiadając na wiadomości pozostałych użytkowników. Z każdego napisanego listu do Twojego klastra powróci znaczek pocztowy, który później będzie można wymienić na zaproszenie do grona znajomych oraz rozpoczęcie korespondencji prywatnej.