Pomoc FAQ

Czemu warto założyć konto?

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na naszej stronie koniecznie je załóż, aby móc cieszyć się możliwością korzystania ze wszystkich funkcji jakie ono zapewnia. Po zalogowaniu się do serwisu zyskasz prawa do publikacji listów, zdjęć i odpowiedzi, zapraszania innych użytkowników do grona znajomych,prowadzenia prywatnych korespondencji między nimi, a także możliwość pisania postów na naszym forum dyskusyjnym.

 

Jak dokonać rejestracji?

Proces rejestracji jest bardzo prosty i nie powinien zając Ci dłużej niż kilka minut. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz i klikniesz w link aktywacyjny, który prześlemy na Twój adres e-mail, a my natychmiast stworzymy dla Ciebie konto.

 

Jak wypełnić profil?

Podczas rejestracji wymagamy od Ciebie podania minimum danych jakie będą potrzebne do napisania listu lecz po zalogowaniu się na konto i przejściu do Panelu użytkownika otrzymasz dodatkową (dobrowolną) możliwość przesłania awatara, załączenia krótkiego opisu bądź linków do Twoich kont społecznościowych.

 

Jak dodać list?

Aby rozpocząć nową korespondencję należy się zalogować i kliknąć odnośnik „Nadaj list” z menu głównego. Po przejściu na specjalną podstronę zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu pocztowego i nazwy swojej miejscowości – wartości domyślne zapożyczone zostaną z formularza rejestracyjnego lecz w każdym momencie będziesz miał możliwość ich zmiany. Dodatkowo zobowiązany będziesz załączyć znaczek pocztowy lub wybrać jeden z puli znaczków dostępnych na serwerze. Na samym końcu pozostaje wypełnić list tekstem.

 

Jak dodać odpowiedź?

Proces ten jest bardzo podobny do nadawania własnego listu z tą różnicą, że wszystko odbywa się na podstronie z listem na który chciałbyś odpowiedzieć.

 

Jak dodać zdjęcia?

Służącą do tego funkcję znajdziesz na podstronie swojego profilu pod zakładką „Zdjęcia”.

 

Czemu list został usunięty?

Najprawdopodobniej któryś z jego elementów niebył zgodny z regulaminem serwisu.

 

Czy zauważyłeś jakiś list łamiący regulamin?

W takim wypadku uprzejmie prosimy o zgłoszenie niezgodnego z regulaminem wpisu za pomocą funkcji „Zgłoś” znajdującej się przy każdym z listów.

 

Jak przejść do korespondencji prywatnej?

Na naszym serwisie wysyłanie wiadomości prywatnych możliwe jest tylko pomiędzy użytkownikami, którzy nawzajem dodali się do listy znajomych. Listę znajomych oraz zaproszenia znajdziesz w zakładce „Znajomi” w Panelu użytkownika. Chcąc rozpocząć rozmowę prywatną wystarczy kliknąć na przycisk „Wiadomość prywatna”, który mieści sięna każdej z kart profilowych Twoich znajomych. Wszelkie rozpoczęte korespondencje prywatne gromadzone są pod zakładką „Wiadomości” w Panelu użytkownika.

 

Jak zapraszać do grona znajomych?

Odbywa się to za pomocą przycisku „Wymień znaczek”, którego znajdziesz przy każdej karcie profilowej użytkownika. Jeden znaczek pocztowy na naszej stronie ma równowartość jednego zaproszenia. Po skorzystaniu z funkcji wymiany znaczka, wskazany przez Ciebie użytkownik dostanie powiadomienie o zaproszeniu do grona znajomych i jeśli te zaproszenie przyjmie, pomiędzy Waszymi kontami odblokuje się możliwość korespondencji prywatnej, a także otrzymywać będziecie wzajemne powiadomienia o Waszych wszelkich aktywnościach na serwisie.

 

Jak zdobywać znaczki?

Każde opublikowanie nowego listu lub odpowiedzi zasili Twój „serwisowy klaster” o jeden dodatkowy znaczek.

 

Jak usunąć użytkownika z listy znajomych?

Aby tego dokonać kliknij na przycisk „X” znajdujący się na jego karcie profilowej.

 

Jak usunąć swoje konto?

Bardzo żałujemy, że zdecydowałeś się na usunięcie konta z naszego serwisu. Aby opuścić stronę na dobre wejdź w zakładkę Ustawienia w Panelu użytkownika, a następnie kliknij w link „Skasuj konto”.